İletişim:

Iraz Sümer Kimdir?

Merhaba Ben Iraz, Web Tasarımcı ve Girişimciyim. 1989,İzmir doğumluyum. Eğitim hayatımı ülkemin bir çok şehrinde aldım.(İzmir(Üniversite), Kars(İlkokul), Afyon(Ortaokul),Uşak(Lise),Eskişehir(Üniversite)).

Önce Anadolu Üniversite’sinde Bilgisayar Mühendisliği okudum, sonra da Dokuz Eylül Üniversite’inde Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret. Girişimci olmak hep aklımdaydı, ta ki pandemiden evlere kapanana kadar.  Pandemi sürecinde ” yazılım sektörünün” ne kadar bilinçsizce kullanıldığını gördüm ve Cengez Yazılım’ı resmi olarak kurdum. Şirketimde her zaman ““think as a developer, act as a human” mottosu ile çalıştım ekip arkadaşlarımla.

İşim sadece e-ticaret sitesi ya da web sitesi yapmak olmadı hiç bir zaman; benim işim müşterilerime – ki aslında hepimiz ilk toplantıdan sonra arkadaş olduk- mutlu para kazandırmak için işlerini ve duygularını yazılıma aktarmak.

Mesleğim dışında ben ; kitap okurum, gitar çalmaya çalışırım, bisikletle insan vücudumunun sınırlarına giderim, kahveye bayılırım, psikianaliz merakımla insanları darlarım. Hayata bakışımı ve karakterimi özetlemem gerekir ise “Biz dünyaya karşı durmak ile meşhuruz.” (Ah Muhsin Ünlü)

Gülümseme dolu buluşmalarımız olsun.