İletişim:

Neslihan Acar Kimdir?

Neslihan Acar, 1993 Çaycuma doğumlu.

2 çocuk annesi, Dijital Pazarlama Uzmanı, Sosyal Girişimci

Online alışveriş merakı sayesinde 16 yaşında e-ticaret ile tanıştı. 18 yaşında işin mutfağında neler oluyor diyerek e-ticarete başladı. E-ticaretle başladığı meslek hayatına farklı eğitimler alarak dijital dönüşüm sürecindeki markalara Fikir Tasarımcısı olarak hizmet veriyor.

 • 2019 Şubat ayında sosyal sorumluluk projesi olarak Dijital Kadınlar’ı
 • Yine aynı yılın sonunda Dijital Kadınlar Platformu’nu kurdu.
 • 2020 yılında Noa Planet Yazılım Şirketini kurarak, yazılım, eticaret, dijital pazarlama ve PR alanında çalışmalarına devam ediyor.

Kariyeri İçin Aldığı Bazı Eğitimler

 • Olgu Şengül: A’dan Z’ye Dijital Pazarlama Eğitimi
 • Google Dijital Atölye: Dijital Pazarlama Eğitimi
 • Facebook Blueprint: Sosyal Medya Eğitimi
 • Sertaç Dalgalıdere: WordPress ve İçerik Yazarlığı Eğitimi
 • Sedat Ateş: E-ticaret, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimi
 • Aykut Baskın: E-ticaret Eğitimi
 • Gökhan Göksoy: Fotoğrafçılık Eğitimi
 • Youtube Akedemi: Youtube Eğitimi başta olmak üzere alanında uzman kişi ve kurumlardan farklı eğitimler aldı.

Eğitimlerle birlikte meslek hayatında farklı kategori ve sektörlerde çalışarak dijital pazarlama alanında deneyimleyerek öğrenme fırsatı yakaladı.

Sağlık, kozmetik, ev yaşam ve endüstriyel alanlarda firmalara dijital markalaşma ve eticaret yolculuğunda proje yöneticisi olarak çalıştı.

Şimdi de Bursa’da yeni bir projenin marka yöneticiliğini yapıyor.

Sürekli güncellenen dijital dünyada hayat boyu öğrenmenin devam ettiğini biliyor, kendi alanında eğitimler almaya devam ediyor.

Aldığınız eğitimler sizin için bir başlangıç, asıl eğitim şimdi başlıyor” diyerek deneyimleyerek öğrenmenin önemini biliyor ve öğrencilerine de bu bilinci aşılıyor.

Dijital Kadınlar ile Neler Yaptı?

Dijital Kadınlar bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkarken amacı, evde üretim yapan kadın girişimcilere ürettikleri bu ürünleri e-ticaretle nasıl satışa çıkartabileceklerini öğretebilmekti. Toplamda 1256 kadın girişimciye e-ticaret ve sosyal medya eğitimleri verildi. Türkiye’nin dört bir yanından katılan katılımcılar genellikle online de bu eğitimleri aldı ve İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi bölgelerde de yüzyüze eğitimler düzenlendi.

Pandemiyle birlikte platformun temelini atan Dijital Kadınlar, Türkiye’nin önde gelen eğitmenleriyle kadın girişimcilerin markalarını nasıl dijitale taşıyabilecekleri konusunda ortak bir çalışmaya girdi.

Satış pazarlamadan, video montaja kadar pek çok alanda toplam 50 eğitim ile 182 saat canlı ders ve 1 yıllık destek ile Türkiye’nin en geniş kapsamlı Dijital Pazarlama Eğitimini hayata geçirmiş oldu.

75 yeni marka 75 kadın girişimciyle 6 aylık eğitim programı hazırlandı, eğitimler son hız yeni katılımcılarla ilerliyor.

Dijital Kadınlar Platformu’nun 2021 yılı hedefi ise 168 ülkeye satış yapan kadın girişimciler ortaya çıkartmak aynı zamanda alanında uzman olan kadınların çalışmalarını dijital ile taçlandırmak.

Girişim XYZ’nin deyimi ile,Neslihan Acar, Dijital Kadınlar’ı kurarak, herhangi bir girişim ile ekonomik özgürlüğünü kazanmak, “Ben de Varım!” demek isteyen tüm kadınlara ışık olmaya karar veren, verdiği ve düzenlediği eğitimler, seminerler ile bir çok kadının hayatına dokundu. Yakın zamanda gerçekleştirdiği iş ortaklığı ile çok daha büyük bir girişime hazırlanan Acar, “İlham Veren bir Kadın Girişimci” olmanın yanı sıra sayısız “İlham Veren Kadın Girişimci” yaratmaya da devam ediyor.