Sadık VURAL2022-10-10T18:57:45+03:00

İletişim:

Sadık Vural

Uluslararası Ticaret Departmanı’nın ardından Çukurova Üniversitesi’nde “Uluslararası Pazarlama” üzerine MBA ve Ph.D. St. Clements Üniversitesi’nde “Uluslararası İşletme Yönetimi” üzerine. Göl-Taş Göller bölgesi çimento fabrikasının ihracat bölümünde ithalat-ihracat asistanı olarak çalıştı. Acar Grubu’nda ithalat-ihracat asistanı olarak tüm operasyonlarda aktif olarak çalıştıktan sonra, Sabancı Holding markası olan WİNSA’da İhracat Müdürü olarak görevine devam etti. Pazarlama Müdürü olarak transfer edildi.

TOBB’da (ITSO) dört yıl eğitmen ve danışman olarak çalıştı. Vural, Avrupa’nın Başkenti Belçika, Almanya, Ukrayna ve Romanya gibi Uluslararası Pazarlama ve satış yaptığı birçok ülkeye gitmiş, marka yönetimi çalışmaları yapmış ve bayi ağları oluşturarak Türkiye’nin ihracat potansiyelinin artmasında önemli rol oynamıştır.

“Kartvizitini Vermeyen Adam” ve “Pazarlama 3,5” kitaplarının yazarıdır. Uluslararası Markalaşma, Pazarlama, Satış, Dış Ticaret, İhracatı Geliştirme, Girişimcilik konularında Ulusal ve Uluslararası firmalara, özellikle ilk 500’de yer alan firmalara eğitimler, seminerler ve konuşmalar vermektedir.

Go to Top