Sık Sorulan Sorular

Ana Sayfa/Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular2022-08-23T17:36:10+03:00
Prana Kulübü’ne Üye Olmak İçin Neden Mülakata Gireceğim?2022-08-23T16:24:26+03:00

Prana Kulübü üyeleri için etik ve ahlaki değerler ön planda olup güvene dayalı bir iletişim ağı modeli benimsenmiştir. Tüm bu değerlerin bilincinde sadece seçkin iş insanlarına yönelik çalışmalar yürütmektedir.

Mülakatta temel olarak dikkat edilen detaylar ve nedenleri aşağıdaki gibidir..

 • Her Sektörden Sadece 1 Marka

Haksız rekabeti önlemek ve iç huzuru bozmamak adına her sektörden bir marka bilinciyle işletmenizi tanımamız gerekiyor.

 • Güven İnşası

Sağlıklı bir birliktelik sağlayabilmek adına çift taraflı olarak güven oluşturmamız gerekiyor.

 • Sürdürülebilirlilik

Potansiyel faydayı ve sürdürülebilirliği sağlayabilmek için en az bizim kadar istekli ve azimli olduğunuzu görmemiz gerekiyor.

Prana Kulübü’ne Üye Oldum Şimdi Ne Yapmalıyım?2022-08-23T16:55:19+03:00
 • Prana Kulübü’ne üye oluncaya kadar geçen süreçte olduğu gibi toplantı, eğitim ve seminerlere eksiksiz katılımınız önemlidir. Eğer mücbir sebepler dışında mazeret gösterilmeksizin 3 toplantıya üst üste katılmamanız doğrultusunda üyeliğiniz askıya alınır. Bunun sebebi görünür olmanız ve ticari fırsatları kaçırmamanızdır.
 • Toplantılara katılmak kadar zamanında katılmak da önemli bir detaydır. Unutulmamalıdır ki disiplin motivasyonu yener.
 • Prana Kulübü üyelerinden katkı beklediğiniz kadar diğer üyelere katkı sağlamanız gerekir. Bu sizin kulübe ve kulüp üyelerine bağlılığınızı gösterir. Diğer üyelerde sizinle aynı ölçüde size bağlı olurlar.
 • Üyelik süreci boyunca etik ahlaki değerlere bağlı kalmanız en temel sorumluluğunuzdur.
 • Prana Kulübü içerisinde büyümek ve diğer üyeleri de aynı oranda büyütmek için referansınız en önemli etkenlerden biridir. Müşterilerinize, partner şirketlerinize, yada tanıştığınız diğer insanlara Prana Kulübü’nden bahsederek onları davet etmeniz her bir üyeye yeni network sağlayacaktır.

Prana Kulübü kolektif bir çalışma alanıdır. Basit bir örnek vermek gerekirse; Neslihan’ın 10 kişilik bir çevresi, Gizem’in 5 kişilik bir çevresi sizin de 3 kişilik bir cevreniz var olsun. Bu 3 kişinin toplam çevresi 18 kişidir.  Siz 3 kişilik çevrenize Prana Kulübü’nü önerdiğinizde Neslihan ve Gizem +3 potansiyel iş birliğine sahip olur. Neslihan ve Gizem kendi çevrelerine Prana Kulübü’nden bahsederse sizin +15 potansiyel iş birliğiniz olur.

Sayılara takılmanız önemli değildir. “Nitelik mi Nicelik Mi?” dediğinizde Prana Kulübü Niceliğe değil (sayı) Niteliğe önem vermektedir!

Prana Kulübü’ne Üye Oldum Hak ve Sorumluluklarım Nelerdir?2022-08-23T16:34:29+03:00

Daha fazla bağlantı, Neden Olmasın?

Daha Fazla İş, Neden Olmasın?

Daha fazla eğitim, Neden Olmasın?

Daha fazla deneyim, Neden Olmasın?

Prana Kulübü temel olarak üyelerine bağlantı, iş, eğitim ve deneyim hakkı verir. Fakat büyümek ve büyütebilmek adına Prana Kulübü’nün çalışmalarını yakından takip edip, katkı sağlayabilmek önemlidir.

Temel olarak Prana Kulübü üyelerinin sorumluluğu etik, ahlaki değerlere ve Prana Kulübü üyelik andına eksiksiz bir şekilde uymak vardır. Prana Kulübü Etik Ahlaki Kurallar Sözleşmesi için tıklayın.

Prana Kulübü’ne Nasıl Üye Olabilirim?2022-08-23T16:20:21+03:00

Prana Kulübü’ne üyele olabilmek için 3 adımı tamalamanız gerekmektedir.

 • Referans

Öncelikle kulüp üyelerinden referans talep etmeniz gerekir. Eğer üyeler arasında tanıdığınız yoksa Kurucu Üyelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Deneme Süreci

Referansınızla birlikte Prana Kulübü ön aday statüsüne yükselerek online gerçekleşen, marka iletişim ağı toplantısı, eğitim ve seminere katılarak çalışma sürecini öğrenmeniz gerekir.

 • Etkinlik Katılımı ve Ön Mülakat

Online toplantılar sonunda her ay farklı bir deneyim sunan etkinliklere katılarak yüz yüze tanışma fırsatı yakalarsınız. Eğer her iki tarafın talep ve beklentileri birbirine uyuyorsa ön mülakat için randevu oluşturabilir mülakatınızın olumlu olması halinde Prana Kulübü üyeleri arasına katılabilirsiniz.

Prana Kulübü Kişisel Gelişimime Nasıl Katkı Sağlar?2022-08-23T16:14:12+03:00

Prana Kulübü, diğer Business Network oluşumlarından farklı olarak kişisel gelişim ve kurumsal eğitimler, sosyal etkinliklerle bireylerin kendini ifade edebileceği ortamlara zemin hazırlar.

 • Eğitimlere katılmanız; mesleki donanımıza ek olarak öz farkındalık kazanabilirsiniz.
 • Kurumsal Eğitimlerde şirket içi eksikliklerinizi tespit ederek lider ve yönetici vasıflarını geliştirebilir, değişen teknoloji ve şartlar ile birlikte iş dünyasında marka ve hizmetlere ivme kazandırabilirsiniz.
 • Seminerler ile birlikte alanında uzman kişilerin iş dünyasına yönelik yaptığı çalışmaları ve motivasyon konuşmalarını dinleyerek yeni vizyonlar edinebilirsiniz.
 • Sosyal aktivite ve etkinliklerle sizinle aynı vizyona sahip insanlarla yeni deneyimler keşfedebilirsiniz.
Prana Kulübü İşime Nasıl Bir Katkı Sağlar?2022-08-23T16:28:06+03:00

İş ve iletişim ağı olan Prana Kulübü, işinizi büyütmenize yardımcı olmak için diğer işletme sahipleri, potansiyel tedarikçiler veya iş deneyimi olan diğer profesyonellerle tanışmanızı olanak sağlar.

İşletme sahibi olarak ticari ilişkiler geliştirmek, başkalarına yardım teklif etmek yada yardım talep etmek size potansiyel müşteriler, fırsatlar, ortaklıklar, deneyimler kazandırabilir.

Bu bağlamda Prana Kulübü’nün İşinize Katkıları

 • Yeni İş Fırsatları: İşletmeler arası ürün/hizmet satışı yapabilirsiniz.
 • Sektörel Eğilim: Sektörler zaman içinde değişir, bu nedenle diğer profesyonellerle olumlu ilişkiler sürdürmek en son haberler veya yenilikler hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olabilir.
 • Sektörel Deneyim: İş dünyasındaki profesyonellerle bir araya gelerek sektörle ilgili deneyimler kazanabilirsiniz.
 • Marka Bilinirliği: Fikirlerinizi ve stratejilerinizi diğer profesyonellerle paylaşmak, bir işletmenin misyonunu ve değerlerini anlamalarına yardımcı olabilir.
 • Güvenilirlik: İş fikirlerinizi paylaşmak, iş içgüdülerinize ve stratejilerinize güvenmenize yardımcı olabilir.

Prana Kulübü İletişim Ağı Kazanımları;

 • İş ve İletişim Ağı Toplantıları: Kendinizi, firmanızı, iş kolunuzu tanıtın. Yeni müşteri ve hedefleriniz için referans isteyin. Diğer üyelere referans sağlayın.
 • Yeni İş İnsanları: Topluluğumuzdan insanları haberdar ederek, toplantılarımıza dahil edin. Diğer katılımcıların da misafirleriyle yeni insanlarla tanışın, tanıştırın.
 • Bilinilirlilik: Kulüp üyelerimiz arasında yer alarak; Prana Kulübü, sosyal medya hesapları ve web sitesinde size özel hazırlanmış yerinizi alın.
 • İş Ortaklığı: Marka, ürün ve hizmetlerinizle partnerlik oluşturabilecek diğer üyelerle ortak çalışmalarda yer alın.
Neden Prana Kulübüne Üye Olmalıyım?2022-08-23T16:29:28+03:00

Kendine, fikirlerine, hayallerine, ve bilgi birikimine inanların potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri, yeni bir iletişim ağı ile bağlantılarını güçlendirirken, kişisel gelişimlerini destekleyebilecekleri iş dünyasındaki insanların bir araya geldiği kitle iletişim ağıdır.

Prana Kulübü Kazanımları neden üye olmanız gerektiği konusunda sizlere daha detaylı bilgi verecektir.

Etkinliklere Katılmak Ücretli Mi?2022-08-23T17:07:49+03:00

Prana Kulübü organizasyonlarının sürdürülebilir olması için üyelik ücreti talep edilmektedir. Üyelik ücreti kapsamında eğitim, seminer ve iletişim ağı toplantılarına katılım ücretsizdir.

Fakat yüz yüze gerçekleşen etkinliklerde üyelerin ortak ilgi alanlarına göre planlanmakta olup, üyelik ücretinden bağımsız olarak ücretlendirilir.

Etkinliklerin türüne göre ücretlendirme değiştiği için sabit bir fiyat yoktur. Her ayın etkinlik takvimi ile etkinlik katılım ücreti belirlenerek üye ve üye adaylarıyla paylaşılır.

Elde Ettiğim Kazançtan Prana Kulübü’nün Bir Talebi Var Mı?2022-08-23T17:02:09+03:00

Prana Kulübü toplantı ve etkinliklerinin temel amacı potansiyel iş birliklerinin oluşmasına zemin hazırlamak içindir. Bu bağlamda sadece güvene dayalı ilişkiler kurmaya yönelik çalışmalar yapar. Tarafların birbirine iş yönlendirmeleri ve bu bağlamda kazanç elde etmeleri sadece tarafların sorumluluğunda olduğu için Prana Kulübü yapılan iş birlikleri doğrultusunda elde edilen kazançlardan her hangi bir hak yada bedel talep etmez.

Prana Kulübü; çalışmalarını sürdürebilmek adına üyelerden Dönemsel Üyelik yada Asil Üyelik bedeli talep eder. Bunun dışında yapılan sosyal aktivite etkinlik ücretleri değişkenlik gösterdiği için etkinlik katılım bedeli talebinde bulunabilir.

Business Networking Ağı Prana Kulübü Nedir?2022-08-23T15:17:05+03:00

Prana Kulübü; sosyo kültürel olarak girişim ekosistemini destekleyen iş ve iletişim ağıdır.

2022 yılında farklı alanlarda uzmanlaşmış girişimcilerin ortak ürünü olarak İstanbul ve Antalya merkezli kurulmuştur.

Fikirlerini hayata geçirmek isteyen iş insanlarının “Neden Olmasın?” dediği noktalarda gerekli motivasyon, iş birliği ve cesaret konusunda kolektif bir bilinçle ortak çalışma alanları oluşturulmasına olanak tanır.

Üyelerin ticari gelişimleri kadar duygusal ve kişisel gelişimlerine de odaklanır.

DAHA FAZLASI İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Go to Top